לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אנחנו נמצאים במצב של אי יציבות עם עולם הטבע. בעלי חיים, כמו זוחלים, מקקים, וציפורים גורמים לסבל אצל בני האדם. הדבר נכון גם לימים אלו, החרקים מבצעים נזק לצמחייה הירוקה, לאוכל, ובנוסף מדבקים לבני האדם מחלות אסתטיות ומעבר לכך. לפני כמה שנים, הכניסו למודעות את שיטות ההדברה שמטרתם הייתה לסלק את המזיקים ולא לגרום להם לשוב לסביבה מסוימת, כדי למנוע פגיעה בבני האדם ובסביבתם. ההדברה בזמנו, ביצע את התהליכים האלו בעזרת חומרים כימים ורעלים, כלומר לכל בעל חיים מזיק היה חומר מסוים שגרם לו באופן ספציפי להתרחק או להפטר ממנו, לדוגמא: תיקנים, יונים, חרקים, זבובים, פטריות וחרקים שפוגעים בצמחייה בחקלאות, ועוד. לפני כמה שנים, השתמשו בחומרים רעילים אלו על מנת לפגוע בכל מה שפוגע בסביבה הירוקה, מה שגם גרם נזק לא רק לסביבה הירוקה, אלא גם לבני האדם, חיות מחמד, וצמחייה. היום מבצעים הדברה טבעית.

נזק ביולוגי

בשנים האחרונות, הבינו וראו את ההשלכות שיש בשימוש בחומרים רעילים וכימים. החומרים הועברו לאוכל של בני האדם וכך פגעו בהם ונספגו באדמה והגיעו למי התהום, מי השתייה וגרמו להרעלה. בנוסף, נוצרה פגיעה רחבה בבעלי חיים שונים שאינם גורם נזק לסביבה, וכתוצאה מכך נוצר אי יציבות ביולוגי. הדבר גרם לנזק בתהליכים הביולוגיים, ולכן גרם לכך שנכחדו בעלי בחיים רבים. בנוסף, היו מקקים ובעלי חיים אחרים מזיקים שפיתחו כוח נגד ההדברה, כך שבכל פעם פתחו חומרים חזקים יותר וכתוצאה מכך רעילים וכימים הרבה יותר.

הדברה טבעית הפתרון המושלם עבור הסביבה הירוקה

בשל פגיעות אלו, ייצרו הדברה טבעית, כלומר הדברה שאיננה פוגעת כלל בסביבה הירוקה. הדברה טבעית מושתת על שמנים טבעיים וחומרים טבעיים על בסיס צמחי. הדברה טבעית שומרת על האסתטיקה בבית, מבצעת סילוקים מזיקים לסביבה, כגון: פסולת בביוב, ועוד. הדברה טבעית גרמה גם לכך שישנם צמחים רבים שפתחו עמידות חזקה נגד חרקים כאלה או אחרים, ובעקבות כך אין צורך לבצע ריסוס לכל צמח וצמח. הדברה טבעית גורמת למזיקים להתרחק באופן טבעי מהסביבה הירוקה ולגרום לה פגיעה.


מאמרים | קישורים | שת"פ