לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברה היא עבודה מסוכנת לאנשים שלא עברו הכשרה מתאימה, היות ומדובר בחומרים רעילים ומסוכנים.. הדברה, היא בעצם פיזור של חומרים רעילים  על מנת להדביר מזיקים  אם זה על שטח חקלאי, שטח ציבורי,  או בתי מגורים משותפים. מדביר מקצועי המבצע ריסוס, חייב לעבוד במינון הנכון וצריך שיהיה בעל ציוד מתאים. עליו לדעת באילו חומרי הדברה  עליו להשתמש בכדי לדעת אילו סוגים של חרקים מסתובבים, היכן הם מתרכזים.

מדוע צריך להדביר לפני  בוא הקיץ?

ידוע כי מקקים הם חרקים מעבירי מחלות בגלל שהם נמצאים בביובים ובאזורים שיש בהם פסולת. כשהם נמצאים בבית שלנו הם באים  במגע עם המזון וכלי האוכל. הם משאירים את צרכיהם בכל מקום, לכן עלינו להימנע מחדירתם של מקקים אילו לביתנו כי ישנם מקקים שיכולים לפגוע בבריאות שלנו. זוהי הסיבה מדוע הדברת חרקים היא הכרחית. ישנם כמה דרכי הימנעות ממקקים וחרקים,: שטיפת הרצפות לעיתים תכופות בחומר שטיפה נגד מקקים, אחסון המזון בכלים אטומים או במקרר, איטום חריצים וסגירה הרמטית של רשתות וחלונות. הימנעות מדלתות פתוחות במיוחד בקיץ. אם ראיתם כמה אורחים לא רצויים. הזמינו  בהקדם חברת הדברה. בקיץ, המקקים והחרקים מתרבים מהר, לכן מומלץ, לעשות הדברה לפחות חודשיים לפני  בוא הקיץ, כך שתהיו כבר מוגנים ומוכנים מפניהם.

אל תדבירו לבד!

מדביר  מקצועי עובר קורס של כמה חודשים ע"י החברה לאיכות הסביבה, בקורס  המדביר לומד על שיטות ההדברה המתקדמות ועל שימוש במידות הנכונות בחומרי ההדברה והריסוס.  אם כבר הזמנתם מדביר, דאגו שהוא יהיה מוסמך.. זכרו! כי חומרי הדברה הם עניין מסוכן והוא אמור להיעשות ע"י מקצוענים בלבד. נכון שהיום משתדלים שחומרי הדברה יהיו ברובם ידידותיים לסביבה, אך בכל זאת לא כל אחד יכול  להשתמש בהם  בצורה הנכונה. חברות הדברה רבות, נשלחות הרבה פעמים לביתם של אנשים הסובלים מבעית אגרנות כפייתית. אגרנות כפייתית, כידוע, היא בעיה נפשית של אנשים האוגרים פסולת וחפצים מהרחוב, יש גם אגרני מזון, במקרה זה, החרקים ועכברים למיניהם, מגיעים לבתים אלה וזה יוצר נזק תברואתי הן לאוגר הכפייתי והן לסביבתו.


מאמרים | קישורים | שת"פ