לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מדוע הדברה אקולוגית חשובה במיוחד למי שיש לו חיית מחמד בבית
בשנים האחרונות, המודעות של כולנו לאיכות הסביבה עלתה פלאים- כי איך יכול להיות אחרת כאשר נזקי הפגיעה בסביבה נותנים את אותותיהם בעולם מדי יום? אחד ההיבטים המשמעותיים של כך הוא זניחת שיטות ההדברה הכימיות המסורתיות, ומעבר להדברה אקולוגית ("הדברה ירוקה"). כפי שנראה מיד, להדברה מסוג זה גם יתרונות רבים הנוגעים להולכים על ארבע.
 
יש ברשותכם חיות מחמד? חוששים לפגוע בהן? הדברה אקולוגית חייבת להיכנס כאן לתמונה, וביכולתה להעניק לכם ראש שקט.
 
על הסכנות שבהדברה הכימית
לפני שנדבר על חומרים אקולוגיים, רצוי להסביר את הסכנות של אלה הכימיים. אם כן, הבעייתיות עם החומרים הכימיים היא הפגיעה העצומה שלהם בסביבה: הם מחלחלים מטה ומזהמים את מי התהום, מביאים לחיסול חרקים שאינם בהכרח מזיקים ואף אינם מתפרקים עם הזמן. כמו כן, מזיקים רבים גילו עמידות בפני חומרים אלה עם הזמן, כך שיעילותם כיום מוטלת בספק.
 
לכך ניתן להוסיף עובדה חשובה נוספת, המרכזית ביותר לענייננו: החומרים הכימיים ""מצטיינים" ברמת רעילות גבוהה במיוחד. הנחשפים להם בטעות, בין אם בני אדם (ילדים קטנים, למשל), ובין אם בעלי חיים, עלולים להיפגע מכך באופן אנוש: יצירת תופעות לוואי, התפתחות מחלות סופניות ועוד. ישנם אפילו מקרים בהם חשיפה מוגברת לרעלים אלה מסתיימת במוות מיידי, חלילה. כך, למשל, נזק חמור נוגע לחומר בשם פרמטרין, אשר נועד לחסל את מערכת העצבים של המזיקים. אולם, הוא אינו מפריד בין המערכת שלהם לזו של חיות המחמד, ועלול לפגוע גם בהן.
 
היתרונות של הדברה אקולוגית
היות ולא ניתן להסביר לכלב או לחתול להתרחק מחומרים או מאזורים מסוימים בבית, הפתרון היחידי הוא בחירה בחומרים שממילא אינם מזיקים עבורם. החדשות הטובות: כיום ניתן לעשות זאת באופן פשוט ביותר, מבלי שיעילות ההדברה תיפגע כהוא זה.
 
חומרים אקולוגיים הם לרוב טבעיים, ורמת הרעילות שלהם שואפת למעשה לאפס. עקב כך, לא נדרש לעזוב את הבית בעת הריסוס, או אפילו לחבוש מסיכה בזמן הפעולה החשובה הזו. בכך למעשה נפגע רק מי שאמור להיפגע מהריסוס- אלו הם המזיקים. לחיות המחמד לא נגרם שום נזק במהלך ההדברה, ואחריה.
 
כך עושים זאת נכון
חשוב לזכור כי גם אם הנזקים לחיית המחמד אפסיים, ניתן בהחלט לשקול להוציא אותן מהבית בזמן ההדברה, ולו בשל חוסר הנוחות שבכך. דגש חשוב נוסף הוא על שימוש במדביר מקצועי, וכזה אשר ברורים החומרים בהם הוא משתמש. לא קשה למצוא כזה: ממש כמו לוח חיות מחמד, ניתן למצוא באינטרנט רשימה של בעלי מקצוע בתחום. המדביר הנבחר צריך להחזיק בכל הרישיונות הנדרשים לביצוע סוג כזה של הדברה, ועליכם לדרוש ממנו שיציג אותם.
 
ואגב, המדביר חייב לדעת על הימצאותה של חיית המחמד בבית: מדביר מקצועי יקפיד לשאול זאת טרם כל הדברה. במידה והחומרים בהם הוא משתמש אקולוגיים באמת, לא צפויה להיות בעיה, מהבחינה הזו.
 
 


מאמרים | קישורים | שת"פ