לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


נלחמים במזיקים עם מגוון שיטות הדברה

כל אחד ואחת מאיתנו עוסקים במלחמה יום יומית כנגד מזיקים בבית ובחצר מזיקים שונים, כגון יונים, נחשים וזוחלים, מכרסמים, מקקים וחרקים, עטלפים ועוד מגוון אויבים שאנו לא מעוניינים בחברתם. בכל מלחמה יש רק מנצח אחד את זה כולנו יודעים, במלחמה שכזו רבים מאיתנו נעשה כמעט הכל בכדי לנצח במלחמה נגד המזיקים השונים ולחסלם לתמיד. שאלה שרבים נתקלים בה, כיצד ניתן לעמוד מול כל המזיקים ולנצח את קרב מולם? התשובה הינה פשוטה, במילה אחת – הדברה אקולוגית . פעולה כמו הדברה טובה עשויה לספק לנו את הניצחון במלחמה ולאורך זמן יהיה לנו שקט מהאויב. בשוק מתפתח ומגוון כמו הדברה ישנם מספר סוגי הדברות, וביניהם ניתן לראות את ההדברות הללו: הדברה אקולוגית, הדברה ירוקה, הדברה אורגנית, הדברה ביולוגיות, הדברה כימית והדברה אלקטרונית. הסבר קצר על כל הדברה והדברה כאן לפניכם.

 

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה היא הדברה נטולת חומרים כימיים. לעיתים, ניתן לראות שיטות הדברה ירוקה אשר בהם מופיעים חומרים כימיים, אך יש לציין שלשיטה ספציפית זו יש מטרה לחסל מזיקים מוגדרים מראש בלבד. כמו כן, אם וכאשר ישנם חומרים כימיים בהדברה ירוקה, ברוב המקרים מדובר בחומרים אשר מתפרקים בקלות, ולא יוצרים הצטברות של רעלים באדמה.

 

הדברה אקולוגית או הדברה אורגנית

הדברה אקולוגית היא הדברה של מזיקים שונים באמצעות שימוש בחומרים טבעיים בלבד. חומרי הדברה שאינם רעילים בהשוואה להדברה ירוקה, שבה ישנו שימוש בחומרים בהם מצויים רעלים שונים במינונים נמוכים. הדברה אקולוגית משתתפת במלחמה עבור השמירה על איכות הסביבה.

 

הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית היא שיטת הדברה המערבת שינויים של בני האדם המתבצעים במערכת האקולוגית, על מנת להגיע למצב של שליטה על גודל וכמות האוכלוסייה של מזיקים שונים, באמצעות

שיטות ביולוגיות מתקדמות. סוג הדברה זו נהוגה לרוב בתחום החקלאות. המרכיבים של הדברה ביולוגית, הם: בקטריות, צמחים, מינרלים שונים וכן בעלי חיים. בשנים האחרונות, ניתן לראות מגמה עולה בשימוש בסוג הדברה זו.

 

הדברה כימית

שיטת ההדברה הנפוצה ביותר ברחבי העולם היא שיטת הדברה כימית. בהדברה כימית ישנם חומרים כימיים קטלניים ורעילים מאוד עבור מזיקים כאלו ואחרים, ומעטים המקרים בהם המזיקים נשארים בחיים. מכיוון שהדברה כימית היא מסוכנת, יש לפנות לחברה מקצועית שתבצע את העבודה הזו. החומרים המצויים בהדברה כימית יכולים לגרום לנזק עבור בעלי חיים כמו חיות מחמד, נזק לצמחייה ואף נזק לנו בני האדם.

 

הדברה אלקטרונית

שיטת הדברה נוספת היא הדברה אלקטרונית. בשיטת הדברה זו משתמשים במכשירים אלקטרוניים

במטרה לשנות את סביבת ה"מגורים" של המזיקים לסביבה מסוכנת עבורה ולא נעימה למחייה, לאחר תהליך הדברה אלקטרונית יחושו המזיקים באי נוחות ויעזבו את המקום שבו בוצעה ההדברה.

בהדברה אלקטרונית מתבצעת עם גלי קול, שדות אלקטרומגנטיים, תאורה ועוד אמצעים אלקטרוניים נוספים אחרים.

 מאמרים | קישורים | שת"פ