לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברה טבעית היא שיטת הדברה שעושה שימוש בחומרים טבעיים בלבד שחלופה לשימוש המקובל בחומרים תעשייתיים שיכולים להיות בעלי השלכה שלילית על הסביבה ועל בריאות האדם. ישנן מספר רב של שיטות שונות של הדברה שמשיגות את התוצאה הרצויה ללא שימוש בחומרים מסוכנים ורעילים. שילוב של שיטות הדברה מסורתיות עם ידע מתקדם מציע כיום את האפשרות של הדברת מזיקים מסוגים שונים ללא שימוש בחומרים רעילים וללא סכנה של תופעות לוואי בלתי רצויות.
 
הדברה ביולוגית

אחת השיטות העתיקות ביותר של הדברה טבעית היא שימוש בבעלי חיים אחרים על מנת להפטר ממזיקים בלתי רצויים. לכל חיה בטבע יש אויבים טבעיים ומזיקים מסוגים שונים כמו תיקנים או נמלים אינם יוצאי דופן בהקשר זה. הדברה ביולוגית עושה שימוש באויבים הטבעיים הללו בכדי להרחיק את המזיקים מהבית וסביבותיו. כך למשל ציפורים או זוחלים מסוגים שונים יכולים להוות פיתרון מעולה לבעיה של חרקים מזיקים שונים שהחליטו להפוך את הגינה שלנו למקום המחייה החדש שלהם.
 
הדברה בעזרת חומרים אורגניים

מאז המהפכה התעשייתית פיתח האדם שלל חומרים כימיקליים ולא טבעיים המשמשים להריגת והרחקת מזיקים שונים מסביבותיו. אולם אין הכרח אמיתי להשתמש ברעלים וחומרים תעשייתיים בכדי להרחיק מזיקים. הדברה טבעית יכולה לעשות שימוש בחומרים אורגניים ממקורות טבעיים לשם השגת אותו מטרה בדיוק של הרחק מזיקים מהבית וסביבותיו. חומרים כאלו, מאחר והם טבעיים, אינם מסוכנים לא לאדם ולא לחי והצומח באזור הבית ועל כן השימוש בהם בריא יותר גם לנו וגם לסביבה שלנו.
 
הדברה בעזרת צמחים

שיטה אחרת של הדברה טבעית היא שימוש בצמחים שונים הידועים ביכולתם להרחיק מזיקים מסביבתם. שימוש בצמחים מסוגים שונים כמו למשל שום, עירית או מרווה יכול לשמש לשם הרחקת מזיקים והדברה בשל היכולת הטבעית שלהם לדחות מזיקים שונים כמו זבובים, יתושים ושאר אורגניזמים שיכולים לפגוע בצמחים אחרים או לשבש את איכות חייו של האדם. השימוש בצמחים שונים לשם צרכי הדברה הוא כמובן טבעי לחלוטין והיתרון הגדול שלו הוא מניעת הצורך בשימוש בחומרים רעילים ומסוכנים בסביבת המחייה שלנו.


מאמרים | קישורים | שת"פ